Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

4
(4)

İçişleri’nden 81 il valiliğine yılbaşı sokağa çıkma yasağının detayları gönderildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre 31 Aralık 2020-4 Ocak 2021 tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında hafta sonu kısıtlamalarındaki usul ve esaslar geçerli olacak.

İçişleri’nin genelgesine göre balıkçı ve balık tezgahı şeklindeki iş yerleri, hafta sonları uygulanan kısıtlama süresince 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

Genelgede, 14 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde, COVID-19 salgınıyla mücadelede gelinen aşamanın değerlendirilmesi sonucunda ek kararlar alındığı ifade edilerek, alınan ek kararlar şu şekilde sıralandı:

* 31 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

* 31 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, hafta sonlarında (Cumartesi ve Pazar günleri) uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına dair daha önce illere gönderdiğimiz genelge kapsamında belirlenen usul ve esasların, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi ve 3 Ocak Pazar günleri için de geçerli olacak. Hafta sonları balıkçı/balıktezgahları 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları uygulanan sokağa kısıtlaması süresince balıkçı/balık tezgahı şeklindeki işyerlerinin de Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek.

* Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde müdafi/vekil, duruşma, ifade gibi yargısal görevlerin icrasıyla sınırlı kalmak kaydıyla avukatlar ve yaklaşan yılsonu işlemlerindeki yoğunluğun ticari hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla noterler, belirtilen görevlere dair zaman ve güzergahla sınırlı olacak şekilde istisna kapsamındaki kişiler ve yerler arasına eklendi. Yargısal görevlerin icrası gereği avukatların özel araçlarıyla şehirlerarası seyahatlerine de izin verilecek. Yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetlerine ara verilen ana sınıfları ile ilgili uygulamanın devamı sağlanacak. Tam gün hizmet veren resmi ve özel tüm anaokulları ise bugünden itibaren yüz yüze eğitime geçebilecek.

* Sendikaların yapacağı genel kurul ve etkinliklerde ertelendi Daha önce illere gönderilen genelge ile 1 Mart 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerde genel kurul dahil etkinlikler ertelenmişti. Bu kapsama sendikaların yapacağı genel kurul dahil etkinlikler de eklendi. Şartlandırılmış havalandırma sistemi olmayan konaklama tesislerinde mekanik havalandırma/klima sistemlerine UV filtre takılacak, bakımlarının düzenli ve sık yapılması sağlanacak.

* Havalandırma/klima sistemi bulunmayan konaklama tesislerinin kapalı genel mahallerinde, mahallin metreküpüne uygun sayıda ve güçte mobil HEPA filtreler kullanılacak. Bakımları düzenli olarak yapılacak ve filtreleri sık sık değiştirilecek. Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca bu kararlar ivedilikle alınacak.

* Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

yılbaşı sokağa çıkma yasağı

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? 4 gün yasak olacak mı? Açıklama cumhurbaşkanından geldi.

Yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağı kararı alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacak” dedi.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? Merak konusu oldu. Perşembe gününe denk gelen 31 Aralık ve Cuma gününe denk gelen 1 Ocak’ta sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı merak ediliyordu. Bakan Fahrettin Koca dün akşam canlı yayında yaptığı açıklamalar sırasında “Yılbaşında 4 gün kısıtlama olacak mı?” sorusunu cevapladı.

Sokağa çıkma yasağının kapsamı yılbaşında genişletildi. Kabine toplantısı sonrası kameralara karşısına geçen Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Corona virüsüne ve bu kapsamda alınan tedbirlere değinen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

*Tedbirler sayesinde dünyadaki pek çok yerin tersine ülkemizde hasta vefat sayılarında belirgin bir azalışın yaşandığını görüyoruz yurtdışından temin etmekte olduğumuz aşı belirlenen uygulama kapsamı ve takvimi çerçevesinde en kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız yerli üretimi ile ilgili çalışmaları daha yakından takip ediyoruz.

*Bahar aylarında kendi aşımızı kavuşarak çok daha yaygın bir aşılama sürecine geçiriyoruz bu süreçte tedbirleri sıkı bir şekilde devam ettireceğiz.

*Elden edinilen kazanımların güçlendirmek için sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21:00’den 4 Ocak saat 5:00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır.

*Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla kamuyu ait okul öncesi kurumları ana sınıfları hariç faaliyetlerini sürdürebilecektir salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statülerinin hızlı sonuçlandırılması sağlanacaktır.

*Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, faizsiz konut kredisinden çocukların eğitim öğretim yardımına, istihdamdan fatura indirimlerine kadar pek çok imkanına kavuşacaklardır.

*Sağlık Bakanımız ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirmesi için görevlendirdim. Cumhurbaşkanı olarak salgın sürecinin yönetiminde görev alan kurumlarımızın tüm çalışmalarını anlık olarak takip ediyor mevcut uygulamalarla ilgili ihtiyaç duyulacak sıkılaştırma veya normalleşme adımlarını istediğimiz zaman atma imkanına sahibiz.

*Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Dünyanın çoğunun bizden daha kötü durumda olması Türkiye’nin salgınla mücadelede geride değil tam tersine ilerde olduğunun işaretidir. İnşallah bu mücadelemizi de başarıyla neticelendirecek aydınlık geleceğimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz.

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalar yaptı. Gazetecilerin, Yılbaşında 4 gün kısıtlama olacak mı sorusunu yanıtlayan Koca, “Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi.” dedi. Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen “Sokağa çıkma kısıtlamaları” konulu genelgede hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00’dan pazartesi 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirtilmişti.

Yılbaşı sokağa çıkma yasağıyla ilgili Koca şunları söyledi;

Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi. Ama gün sayısının artıp artmama durumu gelecek hafta sonuçları ve salgının seyri yeni bir tedbir kısıtlamayı daha fazla genişletebilir miyiz, gün sayısını 4 güne çıkarabilir miyiz bunu gelecek haftaki sonuçlar belirleyecektir.

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı
korona

Koronavirüs 18 Nisan Tablosu

5 (1) Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 18 Nisan Pazar gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 318 kişi hayatını kaybetti. Günlük vaka sayısı ise korkutan seviyede……
Devamı
izmir deprem

İzmir’ de Korkutan Deprem

5 (3) İzmir açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem – 15 Nisan 2021 Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise, depremin büyüklüğünü…
Devamı

Koronavirüs 13 Nisan Tablosu

5 (7) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
ramazan kapanma

Ramazan Kapanma Kararları Açıklandı

5 (4) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısının ana gündem maddesi artan corona virüsü vakaları oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayı için alınacak tedbir…
Devamı
korona-9-nisan

Koronavirüs 9 Nisan Tablosu

5 (3) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
korona

Koronavirüs 8 Nisan Tablosu

5 (2) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
1 nisan korona

Koronavirüs 1 Nisan Tablosu

5 (1) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
korona harita

Koronavirüs 29 Mart Tablosu

5 (5) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
korona 27 mart

Koronavirüs 27 Mart Tablosu

5 (2) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
18 mart

Koronavirüs 18 Mart Tablosu

5 (1) • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya uygun olarak “Ağır Hasta Sayısı” (serious…
Devamı
17 mart

Koronavirüs 17 Mart Tablosu

5 (2) Son dakika… Güncel koronavirüs verileri açıklandı! İşte 17 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
korona

Koronavirüs 16 Mart Tablosu

5 (2) Son dakika… Güncel koronavirüs verileri açıklandı! İşte 16 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
korona

Koronavirüs 15 Mart Tablosu

5 (2) Son dakika… Güncel koronavirüs verileri açıklandı! İşte 15 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
korona

Koronavirüs 14 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… Güncel koronavirüs verileri açıklandı! İşte 14 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
11 mart

Koronavirüs 11 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… Güncel koronavirüs verileri açıklandı! İşte 11 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
korona harita

Korona virüs 10 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… Güncel korona verileri açıklandı! İşte 10 Mart vaka tablosu. • Ağır Hasta: 29 Temmuz’dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan veya…
Devamı
9mart

Korona virüs 9 Mart Tablosu

0 (0) Son dakika… Güncel korona verileri açıklandı! İşte 9 Mart vaka tablosu. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 9 Mart Salı gününün corona tablosuna göre son 24…
Devamı
rasim oztekin

Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti

0 (0) Hiç duyurmak istemediğimiz bir haber maalesef ama Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti..! Kalp krizi geçiren usta oyuncu Rasim Öztekin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.…
Devamı
8 mart

Korona virüs 8 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Mart tablosu. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre semptom gösteren 767 hastayla…
Devamı
7 mart korona

Korona Virüs 7 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… Güncel korona virüs verileri açıklandı! İşte 7 Mart vaka tablosu. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre semptom gösteren 735…
Devamı
6mart korona

Korona Virüs 6 Mart Tablosu

5 (2) Son dakika… Güncel corona verileri açıklandı! İşte 6 Mart vaka tablosu Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 6 Mart Cumartesi gününün corona tablosuna göre son 24…
Devamı
vaka sayısı

Korona İl Haftalık Vaka Sayıları

5 (3) Son dakika… Bakan Fahrettin Koca açıkladı! İşte il il haftalık vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin haftalık ortalama vaka sayılarını açıkladı. Bakan…
Devamı
korona virüs

Korona virüs 5 Mart Tablosu

5 (1) Son dakika… 5 Mart corona virüsü verileri açıklandı! İşte son durum Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre semptom gösteren 698 hastayla…
Devamı
gaziemir

Gaziemir Sanat ve Gençlik Merkezi Yapılıyor

4.5 (2) Gaziemir’e Yüzüncü Yıl Sanat Merkezi ve Gençlik Merkezi yapılması kararının alındığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Arda, “Bugün tarihi…
Devamı
yüz yüze eğitim

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

5 (2) Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimle ilgili, “Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12.…
Devamı
normallesme

Normalleşme Kararları Açıklandı

5 (4) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında corona virüsüyle mücadele kapsamında alınan kararları açıkladı. Erdoğan, “Kafe, restoran ve kıraathaneler ile tatlıcılar…
Devamı
deprem

İzmir Deprem

4.4 (26) Son Dakika Depremler İzmir deprem araştırma merkezi İzmir ve civarında yaşanan ve merkez üssü Ege bölgesi olan depremlerin şiddetlerini son dakika İzmir depremi…
Devamı
gaziemir korona testi

Korona Covid19 Testi

5 (3) Gaziemir korona testi yaptırmak için aşağıda yer alan devlet hastanesi ve özel hastaneler listesini inceleyebilir ve Gaziemirde size en yakın sağlık kuruluşunu seçerek…
Devamı
bisim gaziemir bisiklet kiralama

Bisim Bisiklet Kiralama

5 (3) Gaziemir Bisim Bisiklet kiralama, bisim kart bakiye yükleme, bisim bisiklet kiralama fiyatları ile ilgili tüm sorunlarınızın cevabı burada. Gaziemir’imize BİSİM geliyor!İlçemize kurulacak iki…
Devamı
izmir yağmur

İzmir’ de Sağanak Yağmur Uyarısı

5 (3) 12 Ocak 2021 Salı akşamı ve gece İzmir’ de kuvvetli lodos ve sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Vatandaşların kuvvetli rüzgar, yağmur, yıldırım ve sel…
Devamı
korona güncel veriler

Koronavirüs Güncel Veriler

5 (5) Son dakika… 4 Mart corona virüsü verileri açıklandı! İşte son durum Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre semptom gösteren 685 hastayla…
Devamı
whatsapp

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi

5 (2) Son dakika… Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması…
Devamı
kuzey kıbrıs

Kuzey Kıbrıs 21 Gün Kapanıyor

5 (3) KKTC 21 gün kapanmaya gidiyor Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) artan corona virüsü vakaları nedeni ile Sağlık Bakanı Ali Pilli, 21 gün genel…
Devamı
izmir elektrik kesintisi

İzmir Elektrik Kesintileri

5 (5) 28 Ocak 2021 İzmir Elektrik Kesintileri TARİH BAŞLAMA SAATİ BİTİŞ SAATİ KESİNTİ NEDENİ KESİNTİDEN ETKİLENECEK BÖLGE VE SEMTLER 28.01.2021 09:00 17:00 AG YATIRIM…
Devamı
bitcoin

Bitcoin

4.9 (8) Bitcoin’ den tarihi rekor… Lider dijital para birimi 60.000 doları aştı. Uzun süren durgunluğun ardından bitcoin tarihin en büyük rekorunu kırdı ve 60.000…
Devamı
yılbaşı

İzmir’de Yılbaşı Yasakları

5 (1) İzmir’de yılbaşında bazı bulvar, meydan ve caddelere giriş yapılamayacak İzmir’de bu gece saat 21.00’den yarın saat 10.00’a kadar bazı bulvar, meydan ve caddelere…
Devamı
deprem

Ege’ de Korkutan Deprem

5 (2) Ege’de deprem! İzmir’de hissedildi 30.12.2020 Son dakika… Ege Denizi’nde 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Urla ilçesi açıklarındaki sarsıntı, İzmir genelinde hissedildi. Son dakika haberine göre Urla açıklarında 4.3…
Devamı
enerji zam

Enerjiye Zam

5 (1) Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021’de elektrik ve doğalgazda uygulanacak hizmet bedellerini açıkladı. Kesme-bağlama hizmetlerinde indirim yapan EPDK, diğer tüm hizmetlerde yüzde 11…
Devamı
etil alkol

İzmir’ de Etil Alkol Ele Geçirildi

5 (3) 29 Aralık 2020 Karabağlar’da sahte alkol operasyonu Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yaptıkları operasyonla sahte etil alkol ticareti yapan 1 kişiyi yakaladı. Kom…
Devamı
asgari cüret

Asgari Ücret Belli Oldu

5 (2) Son dakika… 2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu 2021 yılında uygulanacak asgari ücret yüzde 21.56 oranında zamlanarak 2 bin 324 TL’den 2…
Devamı
yılbaşı

Yılbaşı Yasakları Detayı Belli Oldu

4.7 (3) Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! Son dakika haberi… İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgeye göre konaklama…
Devamı
nınav

Yüz Yüze Eğitim

5 (2) Son dakika… Erdoğan’dan yüz yüze eğitim, corona virüsü mutasyonu ve aşı açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında, corona virüsü…
Devamı
chp

CHP İstanbul İl Binası Mühürlendi

5 (2) CHP’nin Sarıyer’deki İstanbul İl Binası mühürlendi. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı…
Devamı
can Dündar

Can Dündar’a Hapis Cezası

5 (3) MİT TIR’ları davasından yargılanan gazeteci Can Dündar’a; silahlı terör örgütüne üye olmak, siyasi ve askeri casusluk suçlarından toplam 27 yıl 6 ay hapis…
Devamı
aşı takvimi

Koronovirüs Aşışı

4.6 (9) 30.12.2020 Covid-19 Aşısı Sağlık Bakanlığı depolarına geldi Sağlık Bakanlığı, sabah saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanına getirilen Covid-19 aşılarının, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü…
Devamı
asgari ücret

TÜİK Asgari Ücret Önerisini Açıkladı

5 (2) TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda önerisini sundu. TÜİK, 2 bin 792.10 lira asgari ücret önerdi. Taraflar 2021 yılı asgari ücretinin belirlenmesi için haftaya…
Devamı
kart

Kart Taksitlerinde Değişiklik

5 (3) BDDK, kuyumla ilgili yapılan harcamalarda, elektronik eşya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme sürelerini düşürürken, taşıt alımı amaçlı kredilerde de vade sınırlarını…
Devamı
izmir koronavirüs

İzmir Koronavirüs Haberleri

4.2 (6) Tedbirler İşe Yaradı..! İzmir’de vaka sayısı yüzde 35 düştü. İzmir’de son haftalarda corona virüsü vaka sayısının artmasının ardından uygulanan tedbir ve kısıtlamalar sonuç…
Devamı
uzaktan eğitim

Uzaktan Eğitim Uzatıldı

5 (4) Uzaktan eğitim 22 Ocak’a uzatıldı Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimi 22 Ocak’a kadar uzattı. Yarıyıl tatili ise 25 Ocakta başlayacak ve üç hafta…
Devamı
esnaf destek paketi

Esnaf Destek Paketi

4.6 (5) Başvurular e-devlet’ten yapılacak Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 5 milyar liralık esnaf destek paketinin ayrıntıları netleşiyor. İlk defa esnafa doğrudan sağlanacak destek için başvuruların…
Devamı
foça

Foça’da Fırtına Nedeniyle Tekneler Battı

5 (1) İzmir’in Foça ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan fırtına nedeniyle liman içinde bulunan 5 tekne battı. Halatı kopan bazı tekneler ise Foçalı balıkçılar ve sahiplerinin çabalarıyla kurtarıldı. Foça’da dün gece…
Devamı
yılbaşı sokağa çıkma yasağı

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

4 (4) İçişleri’nden 81 il valiliğine yılbaşı sokağa çıkma yasağının detayları gönderildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre 31 Aralık 2020-4 Ocak…
Devamı
korona destek

Korona Destek Paketi

4.2 (5) Son dakika… Erdoğan yeni corona virüsü destek paketini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında yeni corona virüsü destek paketini…
Devamı
izmirde sel

İzmir’de Sel

4.5 (2) İzmir’de yağışın ardından gelen selde 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. İzmir’in Menderes ilçesinde dereden geçmeye çalışan hafif ticari aracın sel sularına kapılması sonucu…
Devamı
istinad

İzmir’de İstinat Duvarı Çöktü

0 (0) İzmir’in Buca ilçesinde iki siteyi bölen istinat duvarı yoğun yağış sebebiyle çöktü, 20 araçta hasar meydana geldi. Olay, akşam saatlerinde İzmir’in Buca ilçesi 686 sokakta meydana geldi.…
Devamı
izmir kaza

İzmir-İstanbul Otoyolu’nda Kaza

4.3 (3) İzmir-İstanbul Otoyolu’nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil bariyerlere ok gibi saplandı. Kazada otomobildeki 3 kişi ağır yaralandı. Alınan bilgilere göre, Hayri A. idaresindeki…
Devamı
izmirde sağanak

İzmir’de Sağanak Yağış. Yol Çöktü.

5 (5) İzmir’de sağanak! Yol çöktü, kayan bina boşaltıldı İzmir’in Karabağlar ilçesinde inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme meydana geldi. Yolun yan…
Devamı
sokağa çıkma yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı

5 (3) Son dakika: Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar Geçtiğimiz hafta Erdoğan’ın duyurduğu esnafa kira desteği, aşı çalışmaları, okulların ne zaman açılacağı ve yılbaşında sokağa çıkma…
Devamı

Okullar Ne Zaman Açılacak?

4.6 (7) Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yarıyıl tatili açıklaması Gelen bir son dakika haberine göre; Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, sınavlar ne zaman yapılacak? Milli…
Devamı

3 Gün Kuvvetli Yağış Bekleniyor

5 (4) Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık değerlendirmesine göre yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan ılık ve yağışlı hava, batı, güney ve iç bölgelerde etkili…
Devamı
kredi

Sorunlu Kredilere Yeniden Öteleme Geliyor

5 (2) BDDK, bu yıl sonunda bitecek olan ve sorunlu kredilerin yasal takibe düşme süresini uzatan düzenlemeyi altı ay daha uzatmayı değerlendiriyor. Yakın izlemedeki krediler,…
Devamı
hava

İzmir’de Hava Kirliliği

5 (4) İzmir’de hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı! Korkutan görüntü İzmir’de, havaların soğuması ve kömür kullanımının artmasıyla birlikte kentin birçok noktasında hava kirliliği oluştu. Kent merkezindeki hava kirliliği seviyesinin…
Devamı
izmir operasyon

İzmir’de Dev Operasyon

4.7 (3) İzmir’deki dev operasyonda kritik yeni detaylar ortaya çıktı. İzmir’de çağrı merkezleri kurarak başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın değişik yerlerinde faaliyet gösterdiği ve 23…
Devamı
HES Kodu Nasıl Alınır

HES Kodu Nasıl Alınır?

5 (6) 1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden, “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir. “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur. Not…
Devamı
göztepe

Göztepe’den Yeni Hamle

5 (3) Sarı-kırmızılılar, hücum gücünü artırmak için düğmeye basarken İttihad forması giyen Tunuslu kanat oyuncusu Badri’ye talip oldu. Süper Lig’de hedefi üst sıralar olarak belirleyen…
Devamı
gaziemir şahin tepesi

Gaziemir Şahin Tepesi

4.1 (15) Gaziemir Şahin Tepesi yol tarifi, Şahin tepesi fotoğrafları, İzmir Gaziemir Şahin Tepesi yorumları, ulaşım bilgileri ve nasıl gidilir? sorularının cevabı burada. Gaziemir Şahin…
Devamı
izmir

İzmir

5 (2) İzmir Gaziemir İzmirin doğusunda yer alan 15 km uzaklıktaki bir ilçesidir. 1930 yıllarında mübadele ile gelmiş olan ve o günden bu güne tütün,…
Devamı
seydiköy

Seydiköy

4.8 (5) Seydiköy, Gaziemir ilçesinin eski adı olup eski tarihlerden Gazi Umur Bey tarafından alınmış olan bir yerleşimdir. Son 150 sene içinde mübadele ile gelen…
Devamı
gaziemir emlak bankası

Gaziemir Emlak Bankası Konutları

4.8 (18) Gaziemir Emlak Bankası Konutları kiralık ve sahibinden satılık daireler için sitemizde yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz. Gaziemir Emlak Bankası Konutları İzmirin en güvenilen ve…
Devamı
gaziemir meydanı

Gaziemir Meydan

4.9 (9) Gaziemir Meydanı eski Seydiköy Meydanı olarak bilinmektedir. Gaziemir meydanında eski Gaziemir Camii, Gaziemir meydan kahveleri ve eski işletmeler yer almaktadır. Gaziemir Seydiköy Meydanı…
Devamı
gaziemir spor

Gaziemir Spor Yapıyor

5 (2) Gaziemir Belediyesinin “önce sağlık” bilinciyle tüm yıl düzenlediği spor faaliyetleri Koronavirüs salgını nedeniyle açık havada devam ediyor. Gaziemir Belediyesinin “önce sağlık” bilinciyle tüm…
Devamı
yks ne zaman

YKS Ne Zaman?

5 (6) Dün akşam (4 Mayıs) yapılan kabine toplantısı sonrası corona virüsü ile ilgili alınan bazı kararlarda düzenlemeye gidildi. Bunlardan biri de YKS sınavının zamanı…
Devamı
gaziemir nasıl bir yer

İzmir Gaziemir Nasıl Bir Yer?

4.7 (12) Gaziemir İzmirin en büyük ilçelerinden biridir. İzmir’in güneyinde 70 km2 büyüklüğündedir. Eski adı Seydiköy olan Gaziemir, İzmir havalimanına olan yakınlığı ile bilinmektedir. İzmir…
Devamı
sokağa çıkma yasağı

1-2-3 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Yasağı

5 (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar bugün corona virüsü salgının gidişatı konusunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi. Erdoğan,…
Devamı
gaziemir iftar

Ramazan ve İftar

4.4 (7) Gaziemir 2021 yılı Ramazan etkinlikleri hızla devam ediyor. Gaziemir Ramazan ve iftar hakkında tüm bilgileri bu sayfamızdan yayınlayacağız. Ramazan etkinlikleri ile ilgili haberler…
Devamı

Bilim Kurulu Toplantısı Açıklamaları

5 (2) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonuçlarını açıkalayacak. Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle bir kez daha toplanacak. Toplantının ardından Sağlık…
Devamı
terhis

Terhis Süreleri Uzatıldı

5 (2) Corona virüsü salgını nedeniyle 53 bin kişinin Nisan ayında askere alımı ertelendi. Kasım 2019’da askere alınanların ise hizmet süresi bir ay uzatıldı. Toplantının…
Devamı
ücretsiz maske

Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

5 (3) Ücretsiz maskeler eczaneler ve PTT’nin dağıtımı ile alınabilecek. Vatandaşlar gelen kısa mesaj kodu ile eczanelere giderek maskelere erişim sağlayabilecekler. ECZANELERDEN ÜCRETSİZ MASKE NASIL…
Devamı
af yasası

Af (İnfaz) Yasası Meclisten Geçti

5 (2) Uzun zamandır beklenen af yasası maddeleri TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeler sonrasında yasalaştı. İNFAZ DÜZENLEMESİ MECLİSTEN GEÇTİ! 90 BİN KİŞİYE TAHLİYE YOLU AÇILDI AF YASASI KİMLERE…
Devamı
sokağa çıkma yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek mi?

5 (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının önümüzdeki hafta sonları da devam edeceğini açıkladı. Karara göre 17…
Devamı
alo 184 koronavirüs hattı

Alo 184 Koronavirüs Hattı

4.8 (6) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Alo 184 Sabim Danışma hattının Koronavirüs enfeksiyonuna karşı özel bir danışma hattına dönüştürüldüğünü açıkladı. Türkiye’de Koronavirüs vakasının 5′ e…
Devamı
kolonya

Kolonya Satışları Patladı

4.5 (8) Koronovirüs sebebiyle tedirginlik yaşayan halk, uzmanların yaptığı açıklamalardan sonra kolonya ve dezenfektan malzemelere hücum etti. Birçok market ve parfümeride kolonyalar kısa sürede tükendi.…
Devamı
gaziemir

Gaziemirde Tek Adres

5 (6) Gaziemir’ de aradığınız herşey için tek adres Gaziemir.com.tr yenilenen yüzü ile yayında. Gaziemir haberleri, Gaziemir mekanları, tüm işletme ve kurumlara ait güncel adres,…
Devamı

Kaynak : Habertürk

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4 / 5. Toplam Oy : 4

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir