Balya Presi

5
(14)

Balya presi nedir?

Sıklıkla bize sorulan bir soru olan balyalama presi makinası nedir sorusuna kapsamlı net ve kapsamlı bir cevap hazırladık.

Balya Presleri

Balya presi, kağıt, karton ve plastik gibi geri dönüştürülebilir malzemeleri yoğun, yönetilebilir demetler (balyalar) halinde sıkıştıran özel bir atık yönetim makinesidir. Ayrıca saman balya presi olarak da tarım ve hayvancılıkta sıklıkla kullanılmaktadır. Balya presi makinası veya balya makinesi olarak da adlandırılan balya presi, içindeki malzemeyi bastırmak için yukarı ve aşağı hareket eden bir pres plakasına sahip büyük bir çelik odadır. 

Pres, kalın, sıkıştırılmış balyalar oluşturur ve daha sonra bunları yeniden satış ve yeniden kullanım için geri dönüşüm şirketlerine gönderen atık toplama şirketleri tarafından toplanır.

Bir balya presi tipik olarak yalnızca geri dönüştürülebilir malzemeler için kullanılır: kağıt ve karton, plastik, polistiren, teneke kutular ve variller, metal ve cam, ancak bunlar araba tamponları veya giysiler gibi alışılmışın dışında malzemeleri preslemek için kullanılabilir. Ayrıca saman balya presi makinası sayesinde kurutulan samanlar hayvan yemi olarak preslenir ve hayvan çiftliklerine gönderilir.

balya presleri

Çoğunlukla ticari ve endüstriyel sektörlerde üretimlerinde ve günlük operasyonlarında bu tür atıkları üreten ve daha sürdürülebilir bir şekilde bertaraf etmek isteyen işletmeler tarafından kullanılmaktadırlar. Gıda üretim fabrikaları, oteller, süpermarketler, toptancılar, depolar ve restoranlar, son yıllarda balyalama preslerinin kullanımının katlanarak arttığı sektörlerden sadece birkaçıdır.

“Bir balya presi özel bir atık yönetim makinesidir. Balya presleri hidrolik veya pnömatik olabilir.”

Balya presleri hidrolik veya pnömatik olabilir ve işletmeler, atık hacmine ve bakım için ne kadar harcamak istediklerine bağlı olarak bu ikisi arasında seçim yapmalıdır.

Balya presi makineleri ayrıca birçok boyutta gelir, böylece hem küçük hem de büyük işletmeler atıkları daha etkili bir şekilde bertaraf edebilir ve şu avantajlardan yararlanabilir:

Balya Presi Makinası Avantajları

 • Artırılmış taşınabilirlikBalya presi, atıkları düzenli olarak şekillendirilmiş bloklar halinde sıkıştırır ve daha sonra çemberlenir. Bu şekilde, tahsilat şirketi onları kolayca hareket ettirebilir.
 • Sürdürülebilirlik : Çöp sahasına gönderilmek yerine tüm atıklar geri dönüştürülür, bu da kirliliği azaltır ve kaynakların korunmasına yardımcı olur.
 • Tasarruf :  Balyalanmış atık daha az yer kaplar, bu da atık giderme maliyetlerini azaltır. Üstelik birçok şirket geri dönüştürülebilir malzemeler için ödeme yapıyor, böylece balya makineleri bir gelir kaynağına bile dönüşebiliyor.
 • Sağlık ve güvenlik : Sıkıştırılmış atık, güvenlik tehlikesi riskini azaltır ve çalışanlar için daha temiz bir ortam yaratır.
 • İtibar : Gittikçe daha fazla tüketici, birlikte çalıştıkları şirketlerden sürdürülebilir uygulamalar talep ediyor. İş atıklarını sürdürülebilir bir şekilde geri dönüştürmek, işletmenizin çevresel ayak izini önemsediğinizi göstererek itibarınızı artırabilir.

Balya Presi Makinesi Çeşitleri

 • Kağıt balya presi
 • Plastik balya presi
 • Plastik (pet) balya presi
 • Saman balya presi
 • Dikey balya presi
 • Metal balya presi
 • Kompaktör pres makinaları yer almaktadır.

Kağıt Balya Presi

Kağıt, karton ve plastiği geri dönüştürmek için kullanılan dikey balya makineleri, atık sıkıştırıcılar ve hidrolik balya pres makineleri ve kağıt balya presi ile yapılabilmekte ve böylelikle geri dönüşüm öncesinde depolama alanından tasarruf edilmektedir.

kağıt balya presi
balya presi

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 14

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

One thought on “Balya Presi

 1. Kağıt, pet, metal, saman ve her türlü balyalama ihtiyaçlarınız için balya presi sayfamız hizmetinizde. Balya presleri ve balya pres makinaları için sayfamızda yer alan bilgilerden faydalanabilir, balya pres makinası yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle en çok ihtiyaç duyulan kağıt balya presleri, yatay balya presi ve pet balya presi makineleri burada anlatılmaktadır. Türkiyede balya presi makinaları ile ilgili tüm bilgiler burada.

Comments are closed.