Bitcoin

4.9
(8)

Kripto Para Piyasaları

Uzun süren durgunluğun ardından bitcoin tarihin en büyük rekorunu kırdı ve 60.000 dolara kadar yükseldi. Son 24 saat içinde %15 artış kaydeden lider kripto para birimin piyasa değeri 1,12 tirilyon dolara yükseldi.

Doların üzerinde artış gösteren gösteren Bitcoin aynı şekilde altın ve diğer menkullerden çok daha fazla değer kazandı. Dolar sevilerinin düştüğü bu dönemde Bitcoin ve kripto para yatırımı gözde haline geldi.

Yatırımcının yüzünü güldüren bitcoin gibi diğer büyük alt koinler de ciddi yükseliş yaşadı. Ethereum 1900 dolar, Ripple 0,45 dolar, Litecoin 220 dolardan işlem görüyor.

Peki bitcoin ve diğer kripto paralar nasıl alınır ve satılır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin ve diğer kripto paraları almak için bir borsa üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. Bu yazıda dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden işlem yapma anlatılmaktadır.

Binance Üye Olma

Binance üyelik sayfasından istenen bilgileri doldurarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Borsanın Türkçe dil desteği olması üyelik ve işlem yapmayı oldukça kolaylaştırıyor.

Her borsada olduğu gibi alım ve satımlarda küçük oranlarda komisyon ödenmektedir. Eğer Binance üyeliğinizi aşağıdaki referans kodu linki ile yaparsanız komisyon masraflarınız %50 düşmektedir.

Binance Üyeliği İçin Tıklayınız

bitcoin
binance

Binance borsasına TL olarak para yatırabilir ve TL karşılığında bitcoin alabilirsiniz. Site market kısmı ile alım satım yapabilir, cüzdan bölümünde ise varlıklarınızı görebilir ve para çekebilirsiniz. En güvenilir bitcoin borsası olan Binance ile güvenle alım satım yapabilirsiniz.

Şifre Güvenliği

Lütfen borsaya giriş bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın ve tahmin edilemeyecek şifreler oluşturun. Ayrıca Sms yada authenticator gibi iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmanızı öneririz.

Binance Ekran Görüntüsü

binance

Bitcoin Para Birimi ile Madencilik Nasıl Kullanılır?

Döviz piyasalarındaki en yeni eğilimi öğrenmeye başlamak için iyi bir yer arıyorsanız, o zaman bitcoin dünyasından ve sonraki popülerliğinden başka bir yere bakmayın. Bu makale, bu en son yatırım biçiminin yanı sıra hisse senetleri, tahviller, emtialar vb. Gibi daha geleneksel yatırım seçeneklerinden nasıl farklılaştığını kısaca tartışacaktır. “Bitcoins” kelimesi ilk olarak 2021’in sonlarında bir birey veya bir grup kişi tarafından icat edildi. Satoshi Nakamoto olarak bilinen aynı isim. Para birimi, ilk dağıtımı açık kaynaklı yazılım olarak tanıtıldığında 2021’in sonlarında kullanılmaya başladı.

Hisse senetleri ve tahvillerle aynı şekilde, bitcoinlerin ve diğer para birimlerinin değerlemesi, birbirleriyle ilişkili performanslarına bağlıdır. Bu yeni yatırım türünün değerini etkileyen en önemli şey, piyasanın oynaklığıdır. Oynaklık, iç ve dış faktörlerden dolayı belirli bir para birimi için fiyattaki değişikliklerin ölçüsüdür. Dalgalanmayı kontrol edecek bir merkez bankası olmadığı için, yatırımcılar seçtikleri para birimine yatırım yapmak için en iyi zamanları ne zaman göreceklerini seçebilecekler.

Bir bulmacaya çözüm bulmak için karmaşık matematiksel algoritmaları çözmek için bilgisayar gücünü kullanan madencilik teknolojisi, finans dünyasında yeni olmasa da, birçok insan hala madencilik sürecinin ve ilgili risklerin nasıl ele alındığının farkında değil. Bitcoin bulmacasına bir çözüm bulma görevinin asıl zorluğu, potansiyel olarak birçok yeni yatırımcıyı değişken piyasaya çeken şeydir. Madencilik süreciyle ilgili farkına varılması gereken en önemli şeylerden biri, matematiksel bir sorunu çözen herhangi bir çözümün “blok zinciri” adı verilen bir armatürün kullanılmasını gerektirmesidir.

bitcoin

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.9 / 5. Toplam Oy : 8

Burayı ilk değerlendiren siz olun.