Ege’ de Korkutan Deprem

5
(2)

Ege’de deprem! İzmir’de hissedildi

30.12.2020

Son dakika… Ege Denizi’nde 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Urla ilçesi açıklarındaki sarsıntı, İzmir genelinde hissedildi.

Son dakika haberine göre Urla açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD da yaptığı açıklamada Ege denizi açıklarında saat 16.40’da, 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI

İzmir’de Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.Geçen 30 Ekim’de 6.6 büyüklüğündeki yıkıma neden olan depremle sarsılan İzmir’de, Afet ve Acil Durum Yönetimi Deprem Dairesi Başkanlığı verililerine göre bugün saat 16.40’ta, Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5.18 kilometre altında meydana gelen depremin merkez üssü Urla ilçesi açıkları olarak bildirildi. Deprem, İzmir ve çevre ilçelerinde hissedilirken, kısa süreli paniğe neden oldu. İlk belirlemelere göre, depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Son dakika… Ege’de korkutan deprem: İzmir’de de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre deprem Yunanistan’ın Samos Adası’nda 4.1 büyüklüğünde meydana geldi. Deprem İzmir ve çevre illerde de hissedildi.

İzmir’in Kuşadası ilçesinin hemen karşısında bulunan Sisam Adası’nda saat 12.34’de meydana gelen deprem yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

4.1 büyüklüğündeki deprem başta Kuşadası olmak üzere İzmir’in birçok ilçesinde ve kent merkezinde de hissedildi.

İzmir’de 30 Ekim günü gerçekleşen 6.9 büyüklüğündeki depremde 115 kişi hayatını kaybetmişti.

deprem

Kaynak : Sözcü

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 2

Burayı ilk değerlendiren siz olun.