Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tazminat Davası

5
(5)

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Aralık’taki Türkiye Büyük Millet Meclisi CHP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kişilik haklarını hedef alındığı vurgulandı. Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiği belirtildi.

dava

Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarszılaştırmak hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek bir FETÖ yöntemidir ve ancak FETÖ’nün örgütsel amaçlarına hizmet etmektedir. Davalı, bugün FETÖ’nün egemen olmadığı özgür bir ülkede yaşıyorsa bunu öncelikle sayın Cumhurbaşkanımıza ve ona destek veren milletimize borçlu olduğunu unutmamalıdır. Davalının konuşması içeriğinde Sayın Cumhurbaşkanımıza “vatan haini” yakıştırması yapması ve Sayın Cumhurbaşkanımızı vatana ihanetle itham etmesi hukuken himaye edilemeyecek ve eleştiri olarak kabul edilemeyecek açıklamalardır.”

Dilekçede Kılıçdaroğlu’nun dava konusu açıklamalarının hiçbirinin düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilemeyeceğine vurgu yapıldı.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ‘satılmış’ diyen CHP’li vekil Ali Başarır’a sahip çıkarak, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve iftiralar savurmuştu. CHP lideri daha önce de birçok kez iftira ve hakaretleri nedeniyle tazminata mahkum edilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği tazminatların ödenmesi için CHP’li vekillerden bağış bile toplanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun bu tarz çıkışlarının tazminatla sonuçlanmasının parti içinde rahatsızlık yarattığı da bazı gazetelerde yer almıştı.

Kaynak : Yeni Asır

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 5

Burayı ilk değerlendiren siz olun.