Feng Shui

5
(14)

Feng Shui konusunda yeni misiniz? Feng Shui’nin nasıl yapılacağına dair kolay ama etkili ipuçları bulmaya mı çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse, bu makale tam size göre! Bu yazıda, Feng Shui’nin nasıl yapılacağına dair en temel ama çok önemli ipuçlarından bazılarını sizinle paylaşacağım.

Feng Shui Nasıl Yapılır

Feng Shui’nin nasıl yapılacağına dair ilk ipuçlarından biri, iyi bir sağlık ortamına sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu, misafirlerinizin kendilerini çok rahat ve rahat hissedecekleri çok rahatlatıcı bir yemek odası yaratmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun için bol miktarda doğal aydınlatma seçeneğinin olduğu bir yer seçmek isteyeceksiniz – bu şekilde çevrenizi daha iyi görebilir ve atmosferin tadını daha fazla çıkarabilirsiniz. İsterseniz aynı efekti elde etmek için ek aydınlatma ve akustik müzik de ekleyebilirsiniz.

Yemek Odası için Feng Shui

Yemek odanızda Feng Shui’yi nasıl yapacağınıza dair bir başka ipucu da yemek odası alanınızı dağınıklık ve masalardan uzak tutmaktır. Büyük bir masanız varsa, üstüne bir ayna yerleştirin. Harika bir ipucu, aynanızı yemek odanızın merkezi bir alanına yerleştirmektir. Bunun nedeni, kendinizi yansıtan bir aynanın zihninizi çevrenize odaklamanıza yardımcı olabilmesidir. Eğer varsa yemek masanızın üzerine bir ayna yerleştirin ve peçete veya diğer masa aksesuarları gibi dağınıklıklardan uzak olduğundan emin olun.

Artık tüm dikkat dağıtıcı şeyleri temizlediğimize göre, fengshui’nin nasıl yapılacağına dair en önemli ipuçlarını öğrenmeye hazırsınız: aynaları kullanın! Bu muhtemelen kullanabileceğiniz en önemli ipucudur, çünkü ayna harika bir yansıtıcı yüzeydir ve tüm kötü şans ve kötü enerjileri sizden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Bu nedenle, evinizde çalışırken ve gece yatmadan önce aynanızı kullanmayı unutmayın.

Evinizde fengshui yapmanın en önemli ikinci ipucu, alanınızı herhangi bir dağınıklıktan temizlemektir. Dağınıklık çok kötü fengshui olabilir. Dağınık bir alanın en yaygın nedeni, uğraşacak çok fazla şeyin olmasıdır. Feng Shui uzmanları, insanların herhangi bir zamanda her zaman en az üç şeyi harekete geçirmesi gerektiğini söylüyor. Bu eşyalar verimli bir düzende ve doğru yerde olmalı, öyle değillerse hemen temizlemelisiniz ki kötü şans ve kötü enerjiyi üzerinize çekmeyin.

Feng Shui ve Enerji

Ve evinizde Feng Shui’yi nasıl yapacağınıza dair ipuçlarının en önemli üçüncüsü, negatif veya kötü enerjilerden kaçınmaktır. Feng Shui uzmanları, kötü şansı ya da kötü enerjiyi çekmekten ne kadar kaçınmaya çalışırsak çalışalım, buna gerçekten yardım edemeyiz diyorlar. Bu yüzden yapabileceğimiz en iyi şey, bir şekilde bu enerjileri bizden uzaklaştırmak veya bunlara karşı koymaktır. Bu, alanınıza tablolar, ekranlar, rüzgar çanları ve aynalar gibi koruyucu nesneler ekleyerek yapılır. Bu öğelerden dilediğiniz kadarını ekleyebilirsiniz ancak bunların aynı renk ve biçimde olması ve tercihen aynı malzemeden yapılmış olması gerektiğini unutmayın.

Belirli bir noktaya hangi nesneyi koyacağınızı seçmek söz konusu olduğunda, ikili amacına hizmet eden bir şey seçmelisiniz. Örneğin bir tablo yapıyorsanız hem dekoratif hem de işlevsel bir şey seçmelisiniz. Bir perde takarsanız, koruyucu bir perde olmanın yanı sıra bir dekorasyon elemanı olma ikili amacına da hizmet ettiğinden emin olun. Ayrıca, bir Feng Shui uygulayıcısı olarak, eylemlerinizin çoğunun gerçekleşeceği mutfak veya yemek odasına eşyalar koymanızı tavsiye ederim, bu nedenle şansınızı veya kötü enerjinizi bu alanlardan uzaklaştıracak ve yönlendirecek bir şey olması gerekir. . Belirli bir alan için neyin en iyi olduğundan emin değilseniz rüzgar çanları veya perdeler kullanabilirsiniz.

Bunlar, hatırlamanız gereken Feng Shui için temel ipuçlarından sadece birkaçı. Genel olarak, pozitif ve negatif enerjilerinizi dengelemek ve ayırmak önemlidir. Feng Shui size gerçekten iyi şanslar verebilir ama çok fazla kötü şans getirmemeye dikkat etmelisiniz.

feng shui

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 14

Burayı ilk değerlendiren siz olun.