İzmir’ de Etil Alkol Ele Geçirildi

5
(3)

29 Aralık 2020

Karabağlar’da sahte alkol operasyonu

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yaptıkları operasyonla sahte etil alkol ticareti yapan 1 kişiyi yakaladı.

Karabağlar'da sahte alkol operasyonu

Kom Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, İzmir genelinde kaçak-sahte içki ticaretinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Karabağlar ilçesinde bulunan bir iş yerinde, sahte etil alkol bulunduğu bilgisine ulaştı.

KOM ekipleri tarafından söz konusu adreste yapılan aramada toplam 16 bin 600 litre taklit etiketli etil alkol ele geçirildi. Konu ile ilgili iş yeri yetkilisi olan M.U. yakalanarak, hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanununa Muhalefet suçlarından işlem yapıldı.

25 Aralık 2020

İzmir’de yılbaşı öncesi sahte içki baskınları! İki ayrı operasyonda 26 tondan fazla etil alkol ele geçirildi

İzmir’de yılbaşı öncesi sahte içki üretimine dair elde edilen istihbaratları değerlendiren emniyet güçleri, yapılan iki ayrı operasyonda 10 binlerce litre etil alkol ile 3 bin 500 litre sahte etil alkol ve sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi. Operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan yılbaşı öncesi sahte içki üreticilerine göz açtırmıyor. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte içki yapımında kullanılmak üzere dökme etil alkolü damıtarak gıda amaçlı kullanım için piyasaya sahte etil alkol süren şahısların olduğu bilgisine ulaştı. Bu amaçlarla kullanılan üretim tesisi, depolar ve sevkiyatta kullanılan araçları tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı.

7 şüpheliye ait üretim tesisi olarak kullanılan işyeri, 4 depo ve 4 araçta yapılan aramalarda 7 bin 250 litre denatüre dökme etil alkol, 3 bin 500 litre sahte etil alkol, 2 bin 230 adet 1 litrelik alkol bazlı temizleyici, 4 adet 10 bin litre kapasiteli plastik tank, 2 adet 5 bin litre kapasiteli plastik tank, 2 adet 500 litre kapasiteli plastik tank, 1 adet bin litre kapasiteli damıtma makinası, 1 adet aktarım pompası, 5 adet hidrofor motoru, 2 adet soğutucu fan, 1 adet düzeneğe bağlı elektrik panosu, 6 bin 400 adet farklı ibarelerde sahte etil alkol etiketi, 3 bin 750 adet plastik bilyeli şişe kapağı, 3 bin adet plastik bidon kapağı, 405 adet Biotekno ibareli boş etil alkol şişesi, 805 adet etiketsiz 1 litrelik boş etil alkol şişesi, bin 100 adet etiketsiz 5 litrelik etil alkol bidonu, 1 adet alkometre ve 100 adet ambalaj kolisi ele geçirildi.

6 Aralık 2020

İzmir’ de 52 Litre Etil Alkol Ele Geçirildi

İzmir’in Selçuk ilçesinde etil alkol ile içki yapmaya çalışan çocuğun alkol malzemelerini ilçede faaliyet gösteren bir tekel firmasından aldığını öğrenen polis, tekel bayisine baskın yaptı. Baskında 52 litre etil alkol ile 303 adet votka ve rakı yapımında kullanılan anason kiti ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Selçuk ilçesi Zafer Mahallesi’nde kaldırımda oturan 18 yaşından küçük bir çocuğun etil alkol ile votka yaptığını gören polis, etil alkolü ilçede faaliyet gösteren tekel bayii sahibi M.K’den aldığını öğrendi. Bunun üzerine harekete geçen Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cumhuriyet savcılığından alınan talimat doğrultusunda söz konusu iş yerinde yapılan aramada toplam 52 litre etil alkol ve 303 adet votka ve rakı yapımında kullanılan anason kiti ele geçirdi. Konu ile ilgili olarak adliyeye sevk edilen M.K’nin serbest bırakıldığı bildirildi.

etil alkol

Kaynak : Yeni Asır

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 3

Burayı ilk değerlendiren siz olun.